Kartais iššūkiu tampa vien tik klausimas :“ką gaminti rytojaus pietums?“. Kartais dėl to, kad pritrūksta fantazijos. Arba pritrūksta jėgų nueiti į parduotuvę, gi reikia papildomų produktų! Arba kažko nori, bet nežinai ko. Arba žinai ko nori, bet gi variantų yra gal net trys, tada imi sukti galvą, ką pasirinkti. Man kartais užeina, kad galvoju ilgiau, nei kad gaminu. Jums taip nebūna? O aš va šiandien išsitraukiau iš šaldiklio gabalą kiulienos nugarinės, žiūriu ir galvoju, ką gi sknaus pagaminti, kas būtų dar neatsibodę. Aišku, paprasčiausia ir lengviausia priruošti karbonadų, bet norisi kažko „mandresnio“! haha.
Gal patiekalas ir nėra labai jau „mandras“, ar kažkuom labai išskirtinis, bet pietūs buvo skanūs ir sotūs. Po tokių pietų prireikė prasivaikščiojimo! Nes gi skanu, leidau suvalgyti sau daugiau nei įprastai!
Reikės:
- ~ 1 kg kiaulienos nugarinės;
- 400 g pievagrybių ( 200 g padažui, 200 g įdarui);
- 1 didelio svogūno;
- 400 ml grietinėlės (naudojau 12 % riebumo);
- 1 v.š. krakmolo;
- 5 galvutės česnako (arba pagal skonį);
- prieskonių.
Eiga:
- Pasiruošimas. Nugarinę supjaustome ~1 cm storio riekelėmis ir išmušame. Įtriname norimais prieskoniais ir keletai valandų paliekame, kad prieskoniai įsigertų.
- Įdaras. Smulkiai supjaustome svogūną ir pievagrybius. Kepame keptuvėje, kol daržovės suminkštės, beriame prieskonius. Šiaip, įdara galite daryti pagal poreikį ir savo skonį.
- Grietinėlės padažas. Keptuvėje pakepiname pievagrybius ir smulkintą česnaką (kuo daugiau česnako, tuo skaniau, tad gaminimo eigoje ragaukit ir žiūrėkit ar ko netrūksta). Kai pievagrybiai suminkštėja, sumažiname kaitrą ir supilame grietinėlę, beriame prieskonius. Į pusę puodelio vandens beriame krakmolą, išmaišome ir supilame į grietinėlę, maišydami minutę vieną kitą pakaitiname.
- Suktinukai. Imame nugarinės gabalėlį dedame apie 1 v.š. įdaro, susukame, sutvirtiname dantų krapštukais. Šiek tiek apkepiname keptuvėje. Prieš dedant suktinukus į skardelę, dantų krapštukus išimame. Kepame apie 30 minučių (dėl kepimo laiko atsižvelkite į tai, kokio storio jūsų nugarinės riekelės), 200 laipsnių temperatūroje. Likus 15 minučių iki kepimo pabaigos, užpilame grietinėle.
Skanaus!
Negaliu nepagirti jūsų tinklalapio! Visi receptai tokie paprasti, bet ne prasti, tinkantys kiekvienam. Linkiu ir toliau turėti įkvėpimo gaminimui! 🙂
Laura, labai malonu girdėti tokius žodžius! Valgymas man vienas malonumas, žinoma, kaip ir pats gaminimas, o įkvėpimas visada eina šalia! Tik laiko ne visada užtenka nufotografuoti ir parodyti, kaip sakant virtuvės fabrikėlis bene nuolat veikia! :))